Coraz większa liczba osób decyduje się obecnie na samodzielny remont łazienki. W ten sposób można zaoszczędzić sporo środków finansowych, przeznaczonych zazwyczaj na wynajęcie ekipy remontowej. Warto jednak wcześniej sprawdzić, w jaki sposób taki remont przeprowadzić. Dużo osób ma problem z odpowiednim położeniem glazury, jak również jej wykończeniem.

Czy płytki do łazienki trzeba szlifować?

W jaki sposób szlifować ceramiczne płytki?Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne remonty w domu, w tym pomieszczeń takich jak łazienka. Większość materiałów, które są do takiego remontu potrzebne, są obecnie bez problemu dostępne w większości sklepów. Dzięki temu każdy może wybrać takie, jakie najbardziej będą pasowały do jego koncepcji remontu. Płytki ceramiczne mają jednak to do siebie, że wymagają odpowiedniego wykończenia, w szczególności na krawędziach. W przeciwnym wypadku bowiem, może być problem z ich zamocowaniem w pobliżu wanny, umywalki czy innych elementów. Niezależnie od tego, czy posiadamy tanie płytki, czy też nieco droższe, mamy do wyboru kilka sposobów ich wykończenia. Pierwszym, jest układanie płytek na tak zwaną zakładkę. Drugim sposobem, jest zamontowanie płytek wraz z listwami, a trzecim jest szlifowanie, a następnie docinanie brzegów glazury. Oczywiście, każdy ze sposobów ma swoje wady jak i zalety. Szlifowanie płytek może sprawić, że uzyskany efekt wizualny będzie najbardziej zbliżony do tego, który jest typowy dla fachowo wykonanych remontów. Oczywiście, potrzebna będzie odpowiednie szlifierka do płytek jak i dużo samej glazury, na której będziemy mogli wykonywać próbne fazowanie. Warto więc zakupić dużo tanich płytek ceramicznych na wyprzedaży, tak aby zawsze mieć ich zapas, gdy próby ich szlifowania się nie powiodą.

Płytki z outletu – czy warto kupić?

Gdy wiemy już, w jaki sposób podejść do obróbki płytek, warto wiedzieć, gdzie je kupić, tak by nie wydać za dużo. Wiele osób decyduje się na zakup nowych płytek ceramicznych, gdyż w ten sposób można być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Należy jednak pamiętać o tym, że do ceny zakupu takich płytek należy dodać tak zwany „podatek od nowości”. W ten sposób koszty remontu kuchni, łazienki czy tarasu mogą wzrosnąć nawet o 20 %. Dlatego też znacznie lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na tak zwany outlet płytek. Pod pojęciem tym kryje się taka glazura, która pochodzi kolekcji wypuszczonej na rynek w roku ubiegłym, mogą to też być płytki ceramiczne z wyprzedaży https://ceramixplytki.pl/, lub też takie, które po prostu nie pasują do obowiązujących trendów. Decydując się na płytki ceramiczne z wyprzedaży, jesteśmy w stanie ograniczyć znacznie koszty naszego remontu. Jest to bardzo istotne, gdyż jak wiadomo remont kuchni czy łazienki jest bardzo kosztowny, sam zakup glazury, niezależnie czy nowej, czy zakupionej na wyprzedaży płytek zawsze jest sporym wysiłkiem finansowym. Wiele osób w takim wypadku czeka jeszcze rok czy nawet dwa na remont, chcąc za wszelką cenę korzystać z najnowszych i najbardziej modnych materiałów wykończeniowych. Jest to sporym błędem, gdyż tak naprawdę różnice między zupełnie nowym modelem glazury, a tym z outletu płytek nie są zbyt duże.  Tak naprawdę dwa czy rok różnicy w trendach w wykończeniu wnętrz nie wiąże się ze zbyt dużymi zmianami w stylach wykończeniowych. Dlatego z pewnością  nie warto czekać i lepiej zakupić tanie płytki na wyprzedaży.

Jakie znamy rodzaje płytek ceramicznych?

Glazura, w skład której wchodzą również płytki ceramiczne, cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Wszystko dzięki temu, że pozwala nadać pomieszczeniu bardzo minimalistycznego, schludnego i nowoczesnego wyglądu, który w obecnych czasach jest bardzo popularny. Same płytki ceramiczne nie występują jednak tylko w jednej wersji i mogą imitować również inne materiały wykończeniowe. Dobrym przykładem mogą być tu płytki drewnopodobne, które doskonale imitują drewno, mimo, że nie mają nic z nim wspólnego. Płytki imitujące drewno w łazience są szczególnie popularnym obecnie rozwiązaniem. Kolejnym rodzajem glazury, która jest w stanie do złudzenia imitować wygląd innego materiału, są płytki dekoracyjne, które są dostępne w wielu różnych wersjach różniących się fakturą i kolorem. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki stosować również na zewnątrz budynku, lub pomieszczeniach otwartych, takich jak tarasy, czy balkony. Ze względu na stałe narażenie na niekorzystne czynniki atmosferyczne, przydadzą się tam płytki mrozoodporne, które będą w stanie bez żadnych problemów wytrzymać nawet bardzo mroźną pogodę. Fachowcy takich miejscach szczególnie polecają również stosowanie zewnętrznych płytek antypoślizgowych, które ograniczą ryzyko poślizgnięcia się czy też upadku. Warto także pamiętać, że spore różnice w tego typu materiałach wykończeniowych występują, jeżeli chodzi o ich rozmiary. Dostępne są bardzo duże jak i małe płytki, co wpływa również na wygodę ich stosowania.  Widać więc wyraźnie, że glazura może mieć wiele różnych zastosowań i nie zawsze materiały tego typu to zwykłe płytki do kuchni. Przede wszystkim, mogą mieć różne zastosowania, różniąc się wyglądem, a także i rozmiarami.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Ile trwa ozonowanie

8 marca 2021