Pomysły na wakacje: czas wakacji nierozerwalnie wiąże się z odkrywaniem nieznanych wcześniej przestrzeni. Do atrakcyjnych wakacyjnych destynacji jeździmy nie tylko po to, by odpocząć, ale także po to, by poznać odległe kultury, nauczyć się czegoś nowego, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Nie ma to jak podróże, które otwierają ludzkie serca. Warto więc to robić, kiedy tylko jest to możliwe. Niestety wciąż jesteśmy krajem rozwijającym się i nie każdego stać na wyjazd za granicę raz w roku.

Brytyjczycy, Francuzi, a nawet Niemcy są inni. Ich dochody są na tyle wysokie, że bez problemu mogą podróżować w najdalsze zakątki świata, nawet kilka razy w roku. Co było ulubionym miejscem wakacyjnym Polaków w 2019 roku? Do wakacji jeszcze trochę czasu, ale już mamy pierwsze prognozy na temat tego, co tak naprawdę będzie w nadchodzącym sezonie letnim. Wakacje na Sardynii cieszą się dużą popularnością. Polacy od zawsze mieli słabość do malowniczych włoskich wysp.

Wakacje we włoskim klimacie

Dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. Sardynia to piękna skalista wyspa, na której można odpocząć i popływać w Morzu Śródziemnym. Wakacje we włoskim klimacie zawsze są pełne wrażeń i śmiechu. Tutejsi mieszkańcy szybko mieszają się z turystami. Dwutygodniowy urlop na Sardynii wystarczył, abyśmy zyskali nową mobilność. Po powrocie czujesz, że bateria jest w pełni naładowana. Niezwykły krajobraz Sardynii z pewnością sprzyja wieczornym spacerom brzegiem morza.

Nie sposób też nie spróbować lokalnych przysmaków. Jest bogata we wszechobecne owoce morza, a także naturalne produkty na czele z warzywami i owocami. Nie je się tu mięsa, dlatego okoliczni mieszkańcy rzadko zauważają osoby otyłe. Pił dużo wina. Każda okazja jest odpowiednia na toast. W takiej atmosferze szybko zawiązują się przyjaźnie, zwłaszcza z właścicielem tawerny. W kolejnych sezonach jak rodzina witali ubiegłorocznych gości.

Jeśli nie Sardynia, to co?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zainteresowany wakacjami na Sardynii, możesz rozważyć wycieczkę na Wyspy Zielonego Przylądka, jeśli już tam byłeś i chcesz przeżyć przygodę gdzie indziej. To państwo położone nad Oceanem Atlantyckim, powszechnie znane jako Republika Zielonego Przylądka. Graniczy z zachodnim wybrzeżem Afryki, a także należy do Unii Państw Afrykańskich. Tamtejszy kurort spopularyzowała znana na całym świecie piosenkarka Cesaria Evora. Ta kraina geograficzna jest ukochana przez wszystkich polskich fanów artysty, o czym świadczy coroczny napływ Polaków na te tereny, co budzi niepokój lokalnych władz.

Główne miasta Republiki Zielonego Przylądka to Praia i Mindelo. Z tego ostatniego wywodzi się Cesaria Evora. Chociaż są to zubożałe tereny, warto je odwiedzić choćby dla egzotycznego krajobrazu i poruszających legend śpiewanych w pieśniach Evory. W rzeczywistości, jak twierdzą eksperci i geografowie, jest to ostatnia szansa, aby zobaczyć te naturalne zabytki w nienaruszonej formie. Cabo Verde rozwija się, stale budując nowe obiekty, aby stworzyć prawdziwy kurort w kraju. Turyści i geografowie twierdzą, że za kilka lat walory przyrodnicze Mindelo znikną.

Grecja, taniec i śpiew

Jeśli spędziłeś już niezapomniane wakacje na Sardynii, ale nie byłeś w Grecji, nie ma w tym nic dziwnego. Podczas gdy kraj od jakiegoś czasu pogrążony jest w kryzysie, a przyszłość nie wygląda różowo, Grecy robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najmniej odbić się na turystyce. Tradycyjna grecka gościnność nie sprawi, że poczujesz się jak obcy. Greckie słońce jest w stanie rozproszyć depresję w życiu każdego ponurego człowieka. Najbardziej wartym zwiedzenia w Grecji jest Akropol. Starożytna rzeźba pozostaje imponująca nawet wieki po jej stworzeniu.

Jak zaplanować podróż nie przepłacając?

Pomysły na wakacje
Pomysły na wakacje

Decydując się na wakacje na Sardynii lub gdziekolwiek się wybierasz, musisz pamiętać o bezpieczeństwie finansowym. Być może będziesz musiał spać w różnych, nie zawsze do końca komfortowych warunkach. Byłoby miło skorzystać z oferty zaufanego biura podróży. Tu przydaje się słowo ustne.

Porozmawiajmy więc z naszymi przyjaciółmi, którzy podróżowali po świecie i mogą polecić sprawdzone biura podróży, w których nie przepłacimy za przelot i ubezpieczenie podróżne. Wybierając się w ciepłe kraje, najlepiej zabrać ze sobą dwa rodzaje śpiworów. Cienki śpiwór przyda się do spania w upalne noce, a grubszego śpiwora przydaje się, gdy pogoda nagle się zepsuje, co jest częstym zjawiskiem przy dzisiejszych turbulencjach atmosferycznych. Nie zaleca się również używania karty kredytowej podczas podróży. Warto schować zapasową kartę do torby podróżnej. Użyjemy go w przypadku, gdy zgubimy naszą główną kartę kredytową lub zostaniemy okradzeni.

Depilacja bikini

16 lutego 2023

Tatuaż Warszawa

21 lutego 2023