Kliniki ortodontyczne we Wrocławiu świadczą pełen zakres usług ortodontycznych. Skutecznie eliminujemy wszelkiego rodzaju deformacje spowodowane utratą zębów, zmianami związanymi z wiekiem oraz chorobami przyzębia. Ortodonci wykorzystują najnowszą technologię do usuwania większości nieprawidłowości w wyrostku zębodołowym. Nasza pełna diagnostyka specjalistycznym sprzętem pozwala na szczegółową analizę zdjęć i zdjęć RTG oraz indywidualny dobór aparatów ortodontycznych.

Wizyta u ortodonty we Wrocławiu – o co w tym wszystkim chodzi?

Ortodonta z Wrocławia to specjalista, który podczas wstępnego badania wykonuje:

 • Dokładna diagnoza, w tym oględziny i zdjęcia rentgenowskie, określą potrzebę i motywację do leczenia
 • Zbiera dane na temat zdrowia ogólnego i jamy ustnej.
 • Wykonuje modele diagnostyczne i modele szczęk, wykonuj ich obliczenia, aby uzyskać pełny i wiarygodny obraz.
 • Opracuje najlepszy plan leczenia ortodontycznego.

Leczenie ortodontyczne ma na celu skorygowanie nieprawidłowego położenia poszczególnych zębów, nieprawidłowego kształtu łuku zębowego, wad zgryzu oraz wykorzystanie różnorodnych urządzeń i aparatów ortodontycznych w celu stworzenia pięknego i harmonijnego uśmiechu dorosłych i dzieci. Ortodonta we Wrocławiu może pomóc w doborze najlepszego aparatu ortodontycznego do Twojej sytuacji. W swojej praktyce wykorzystuje wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych. W przypadku stwierdzenia próchnicy lub stanu zapalnego dziąseł zostaną one usunięte przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Wskazania do konsultacji z ortodontą we Wrocławiu

Problemy ortodontyczne powstają na skutek nieprawidłowego rozwoju uzębienia, dlatego ważne jest zidentyfikowanie procesów i czynników genetycznych, które niekorzystnie wpływają na jego powstawanie. Mogą to być choroby młodzieńcze, choroby ogólne, urazy, wczesna utrata zębów mlecznych, genetyka. Obowiązkiem wizyty u ortodonty od najmłodszych lat, w okresie aktywnego rozwoju, jest wykrywanie problemów, diagnozowanie i korygowanie ich w odpowiednim czasie.

Zapraszamy do konsultacji w naszej klinice ortodontycznej we Wrocławiu

 • Umów się na wizytę do naszego ortodonty we Wrocławiu, jeśli zmagasz się z następującymi problemami stomatologicznymi:
 • Nieprawidłowe zęby, zęby krzywe i zdeformowane.
 • Odgryźć.
 • Utrata zęba.
 • Odpryski i pęknięcia.
 • Przerwy między zębami.
 • Oddychaj tylko przez nos.

Aparaty ortodontyczne dostępne we Wrocławiu

Klasyczne podejście do korekcji zgryzu zostało na przestrzeni lat znacząco unowocześnione, ale jego zasady nie uległy zmianie. Nasz ortodonta we Wrocławiu zakłada na zęby złożony system, starannie wykonany z indywidualnego modelu każdego pacjenta. Wywiera stały, długotrwały nacisk na każdy ząb pod kątem, aby utrzymać go w jego normalnej, naturalnej, fizjologicznej pozycji. Oferujemy kilka popularnych aparatów ortodontycznych: metalowe, ceramiczne, kryształowe. Bardziej tradycyjne aparaty są mocowane na zewnątrz zębów. Dziś jednak modele są również aktywnie wykorzystywane, są przyczepiane do wewnętrznej powierzchni zęba, a jednocześnie niewidoczne z zewnątrz.

Zobacz więcej:

Rodzaje aparatów ortodontycznych w naszej Klinice Ortodoncji we Wrocławiu
   1. Kliniki ortodontyczne we Wrocławiu
    Kliniki ortodontyczne we Wrocławiu

    Aparaty metalowe to tradycyjne aparaty ortodontyczne, wykonane ze stali stopowej tytanu, trwałe, odporne na odkształcenia, miniaturowe i ekonomiczne.

   2. Aparaty estetyczne – klasyczne aparaty ceramiczne lub kryształowe wykonane z krystalicznego tlenku glinu, odpornego na matowienie, hipoalergicznego, przezroczystego materiału i opływowym kształcie, który sprawia, że ​​są praktycznie niewidoczne na zębach i wygodne w noszeniu.
   3. Aparaty samoligaturujące – ewolucja ortodoncji. Charakteryzują się niskim tarciem (łuki w rowkach), co zapewnia płynny, naturalny ruch zębów, który może być wygodny i bezbolesny, wydajny i higieniczny. Samozamykające się aparaty ceramiczne mają świetną estetykę. Inni mogą nawet nie zauważyć, że nosisz ortezę. Polecany dla pacjentów w każdym wieku.
   4. Aparat Lingual – Najpiękniejsze aparaty, umieszczone na wewnętrznej powierzchni zębów, całkowicie niewidoczne, ultracienka konstrukcja znacznie skraca czas adaptacji, a samoblokująca zasada działania przyspiesza proces leczenia.

Przebieg leczenia ortodontycznego we Wrocławiu trwa od półtora do dwóch lat, podczas których należy regularnie odwiedzać, aby monitorować zmiany na wszystkich etapach. Pod koniec leczenia obowiązkową procedurą jest określenie wyniku. Podczas zdejmowania aparatu zakłada się okrągły lub płaski drut pleciony i mocuje się go do tylnych powierzchni górnych i dolnych zębów przednich.

Obecnie zasady estetyczne stają się przedmiotem zainteresowania leczenia ortodontycznego u dorosłych i dzieci. Udoskonalenie aparatów przedsionkowych i językowych pozwala nam na dokonywanie korekt ortodontycznych tak komfortowych, jak to tylko możliwe i mniej zauważalnych dla innych. Współczesna ortodoncja wykorzystuje najskuteczniejsze metody wyrównania zębów i korekcji zgryzu. Pamiętaj, że ortodonta z Wrocławia to topowy ekspert w swojej dziedzinie, prawdziwie doświadczony profesjonalista, który zapewnia swoim pacjentom wysoki poziom opieki ortodontycznej.

Eksperci SEO

12 sierpnia 2022