Radia samochodowe 2din z androidem stały się w ostatnich latach bardzo popularne w naszym kraju. Dzieje się tak, ponieważ w większości samochodów poruszających się po naszych drogach zamontowane są starsze sprzęty, pozbawione nowoczesnych rozwiązań. Dotyczy to nie tylko leciwych samochodów, ale również nowszych egzemplarzy, które z różnych powodów zostały bardzo słabo wyposażone. Właściciele takich aut, chcąc unowocześnić wyposażenie i wygląd wewnętrzny, poszukują rozwiązań w zmianie radia. Idealne do tego celu są nowoczesne radia samochodowe 2din 7 cali, wyposażone w duży ekran dotykowe. Taki prosty trik pozwala na dużą zmianę wnętrza samochodu i uzyskanie dodatkowych funkcji, które z jednej strony sprawią, że podróżowanie będzie przyjemniejsze, a z drugiej pomogą w codziennym użytkowania auta. Należy zastanowić się jednak ja wygląda montaż takiego radia i jak można je wyłączyć?

 

Czym jest android radio?

Na wstępie warto wyjaśnić czym wyróżniają się radia samochodowe wyposażone w popularny system android. Są to mianowicie mocne radia samochodowe, które można wyposażyć w wiele dodatków usprawniających korzystanie z samochodu osobowego. Takie radio nie służy tylko do słuchania muzyki lub odbierania popularnych stacji radiowych. Mamy w tym przypadku do czynienia z mobilnym centrum rozrywki oraz stacją dowodzenia samochodem osobowym.

Najważniejszą funkcją jest oczywiście możliwość słuchania muzyki w wysokiej jakości. W większości przypadków, radia samochodowe cd usb bluetooth wyposażone są również we wzmacniacze. W związku z tym istnieje możliwość uzyskania znacznie lepszej jakości dźwięku oraz podkreślenia niskich tonów. Dzięki temu, że nowoczesne sprzęty wyposażone są w czytniki płyt CD MP3, gniazda UBS i bluetooth, mamy możliwość odsłuchiwania utworów z wielu źródeł. Może to być tradycyjna płyta CD, pendrive lub dysk przenośny, a nawet telefon komórkowy połączony z radiem przy pomocy bluetooth. Podróżując w samochodzie z dziećmi, mamy również możliwość odtwarzania filmów i bajek przy pomocy DVD. W przypadku seryjnych odbiorników montowanych w większości samochodów, oglądanie filmów w trakcie jazdy może się okazać niemożliwe.

Najlepsze radia samochodowe z androidem posiadają również moduł GPS, który pozwala na sprawne nawigowanie po całej Europie. Plusem tego rozwiązania jest możliwość zainstalowania nawigacji, które dostępne są w ogólnodostępnym sklepie Google Play. Wystarczy połączyć radio z internetem, aby mieć dostęp do kilkuset nawigacji z darmową licencją. Dużym plusem takiego rozwiązania jest aktualność map i przejazdów. Dodatkowo, posiadając radio podłączone do internetu, nawigacja pokaże nam gdzie znajdują się korki, patrole policji czy wypadki. Dzięki temu będziemy w stanie zmienić trasę i szybciej dotrzeć do celu.

Ogromnym plusem, który posiadają radia 2din z androidem jest możliwość podłączanie kamery cofania oraz rejestratora jazdy. Kamera cofania sprzężona z czujnikami parkowania jest rzeczą, która w znacznym stopniu pomoże zaparkować w ciasnym pomieszczeniu lub manewrować autem na parkingu. Pozwala również zapobiec ewentualnym stłuczkom parkingowym, ponieważ mamy doskonały wgląd na to, co znajduje się za naszym samochodem. Są to bowiem zazwyczaj kamery szerokokątne, dzięki czemu pokazują bardzo szerokie spektrum obrazu. Radio samochodowe z rejestratorem jazdy daje z kolei możliwość nagrywania naszej jazdy. Przez wiele osób uważane jest to za zbędny bajer, jednak staje się niezwykle pomoce, kiedy podczas stłuczki lub wypadku dochodzi do kwestii spornych. Posiadając takie nagranie mamy bardzo mocny materiał dowodowy, który może wyjaśnić całą sprawę.

 

Zobacz również:

 

Jak wygląda montaż dużego radia?

Jak wyłączyć radio z androidem?Radia samochodowe z panelem dotykowym są zazwyczaj dość dużych rozmiarów. W związku z tym, w przypadku mniejszych samochodów lub mocno zabudowanej deski rozdzielczej, ich montaż może być utrudniony. W internecie możemy znaleźć jednak instrukcje i filmiki pokazujące, jak w prosty sposób zamontować radio z androidem. Potrzebne będą do tego oczywiście odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie w majsterkowaniu. Bez tego montaż radia może się okazać niemożliwy. Co bardzo ważne – jeżeli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia i zdolności manualnych, zadanie to zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalnej firmie, zajmującej się montażem car audio. Odpowiednie podłączenie radia z androidem jest bardzo ważne, ponieważ daje możliwość wykorzystania jego wszystkich funkcji w sposób prawidłowy. Jeżeli nie wszystko pójdzie po naszej myśli, wówczas może się okazać, że radio nie posiada wszystkich funkcjonalności.

 

Jak należy wyłączyć android radio?

Wyłączanie radia z androidem również powinno przebiegać w określony sposób. Najlepszym sposobem jest połączenie android radia samochodowego w taki sposób, aby wyłączało się po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy. Dodatkowo należy je zaprogramować tak, żeby wyłączyło się po około 5 minutach od wyłączenia zapłonu, bez konieczności otwierania drzwi kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli pewność, że sprzęt zostanie prawidłowo zamknięty i nie będzie czerpał energii z akumulatora podczas postoju.