Piękno jest często ukryte w najmniejszych szczegółach, a czasami to właśnie te małe rzeczy tworzą dobry nastrój i niezwykłą atmosferę. Jest to z pewnością prawdziwe w przypadku pomysłów na dekorację stołu urodzinowego, bez względu na wiek. Niezależnie od tego, czy jest to tylko bufet urodzinowy, czy cały stół urodzinowy, powinieneś zdecydowanie upewnić się, że masz piękne dekoracje podczas organizowania przyjęcia urodzinowego. Możesz albo zostawić to ważne zadanie profesjonaliście, albo zaprojektować wszystko samemu, w zależności od dostępnego czasu i chęci. Urodziny towarzyszą nam przez całe życie. To sprawia, że ta uroczysta okazja jest tym bardziej ważna w każdym wieku. W dobrym towarzystwie, przy pięknej muzyce, z pysznymi napojami i jedzeniem można świętować życie w najpiękniejszy sposób. Sercem każdego przyjęcia urodzinowego jest stół urodzinowy lub bufet urodzinowy i te powinny być zdecydowanie odpowiednio udekorowane, aby nadać świąteczną atmosferę.

Dekoracja stołu na urodziny dziecka

Nastrojowa dekoracja stołu dla dzieci powinna być zdecydowanie kolorowa i zabawna. Możesz wybrać temat na przyjęcie urodzinowe, który najlepiej pasuje do Twojego dziecka. Często małe dziewczynki wolą tematy takie jak syrenka, baletnica, jednorożec lub księżniczka na swoje urodziny. Również nowe i modne postacie z dziecięcego świata, takie jak Frozen, są zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych motywów dla małych dziewczynek. Chłopcy są bardziej zainteresowani postaciami z komiksów, takimi jak Spiderman i Batman lub piratami. Dlatego pomysły na dekorację stołu w stylu żeglarskim byłyby idealnym pomysłem na dekorację urodzin Twojego chłopca. W zależności od wieku i osobistych zainteresowań swojej pociechy, możesz następnie odpowiednio zróżnicować dekoracje urodzinowe. Dla dekoracji stołu w stylu żeglarskim, niebieskie i zielone kolory są oczywiście najlepsze. Od tortu urodzinowego, przez babeczki i francuskie makaroniki, po czekoladki i małe elementy dekoracyjne – wszystko można pięknie zaprojektować i połączyć w tych odcieniach. Dekoracyjne przedmioty i symbole, takie jak kotwice, koło sterowe, latarnia morska, fale i liny to oczywiście udana dekoracja stołu w stylu marynistycznym, i to nie tylko na urodziny. Dla maluchów idealne będą delikatne pastelowe kolory, miękkie tkaniny i zabawne balony w różnych kształtach. Można też sięgnąć po więcej złota, brokatu i pluszu. Bufet lub sam stół można udekorować różowym tiulem jak spódniczkę baletnicy.

Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem

W przypadku dekorowania stołu urodzinowego na urodziny dla dorosłych, wyzwanie jest nieco większe. W świecie dorosłych standardy są o wiele wyższe, a solenizant ma już swoje zainteresowania i własny światopogląd. Zdecydowanie trzeba poświęcić więcej czasu na organizację i projektowanie. Jeśli sam jesteś solenizantem lub znasz tę osobę bardzo dobrze, może to być o wiele łatwiejsze. O wiele łatwiej jest zorganizować przyjęcie znając czyjeś upodobania. Paski są bardzo popularne jako wzór wśród dorosłych i są ostatnio znowu bardzo modne. I tak czy inaczej, kolorowe dekoracje są nie tylko kochane przez dzieci, ale także przez wielu dorosłych. Mogą to być fantazyjne papierowe abażury i dekoracyjne kwiaty zwisające z sufitu lub pachnące świeże kwiaty, a dlaczego nie jedno i drugie? Najważniejsze – kolorowe! Bo, jak już wiecie, kolory odgrywają ważną rolę w naszym nastroju i ogólnie w naszym samopoczuciu. A te powinny być na najwyższym poziomie przy tak pięknej okazji, jaką są urodziny, prawda? Kolorowy, ale nieco bardziej dyskretny jest modny styl shabby chic. Często preferowane są delikatniejsze odcienie, takie jak błękitny i różowy. Ramki na zdjęcia, klatki, domki dla ptaków i mnóstwo bujnych kwiatów to tylko niektóre z wielu elementów dekoracyjnych tego stylu.

Własne rękodzieła

Jeśli lubisz rzemiosło i możesz znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić, DIY dekoracje dla świątecznego stołu urodzinowego są ważną rzeczą. Dzieci uwielbiają własnoręcznie wykonane dekoracje, gdyż są one jedyne w swoim rodzaju. Dekorowanie na urodziny dziecka wymaga dużo przygotowania. Gry, prezenty i rozrywka – to wszystko trzeba przygotować odpowiednio wcześniej. Niekiedy w zupełności zapomina się o dekoracji stołu. Stół jest przecież najważniejsze. To przy stole można skosztować przepysznych potraw i porozmawiać z bliskimi osobami. Kiedy wiesz, jak ustawić stół na imprezę dla dzieci, wszystko inne staje się od razu łatwiejsze. Warto poznać upodobania dziecka, gdyż w dzieciństwie zmieniają się one bardzo szybko. Dziecko może uczestniczyć w przygotowaniach, o ile nie chcesz aby miało niespodziankę. Urodziny ma się raz w roku i warto, aby zostały one zapamiętane na długo. Dzieci cieszą się ze wszystkiego, a szczególnie z urodzin. Na stole warto, aby dominował motyw bajkowy. Pyszne przekąski i napoje stanowią wisienkę na torcie. Właśnie! Tort powinien być główną ozdobą stołu. Kolorowy stół i kolorowy tort – to oznacza kolorowe dzieciństwo i wspaniałe wspomnienia z urodzin.