Plac zabaw to inwestycja w Państwa dzieci. Chociaż budowa nowego placu zabaw i wyposażenie go w sprzęt może być kosztowne, jest to zakup, który wiele szkół uważa za wystarczająco ważny, aby go uzasadnić. Nowy plac zabaw w Twojej szkole zapewni dzieciom bezpieczeństwo, rozrywkę i aktywność podczas dnia szkolnego, a także może służyć jako źródło informacji dla innych w Twojej społeczności lokalnej. Kiedy już zdecydujesz się na budowę placu zabaw, musisz dowiedzieć się, jak zamierzasz za niego zapłacić.

W zależności od charakteru Twojej organizacji, możesz być w stanie skorzystać z pożyczek, dotacji i innych opcji finansowania. Jednak najprawdopodobniej nadal trzeba będzie przeprowadzić zbiórkę funduszy, aby pokryć przynajmniej część kosztów placu zabaw. Aby zebrać potrzebne fundusze, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością. Zbiórki pieniędzy, które są zarówno zabawne, jak i efektywne, z pewnością przyciągną uwagę innych rodziców i członków społeczności, a przemyślane rodzaje zbiórek mogą być również korzystne dla uczniów. Mając to na uwadze, poniżej przedstawiamy kilka sprytnych sposobów, dzięki którym Wasza szkoła może zebrać pieniądze na nowy plac zabaw.

Zalety placów zabaw

W przeciwieństwie do gier i zabaw zorganizowanych, dostępne i integracyjne wyposażenie placu zabaw, np. w tory ninja, pozwala na swobodną zabawę. Swobodna zabawa daje dzieciom możliwość odkrywania i uczenia się od otoczenia i przyjaciół i jest najbardziej korzystnym rodzajem zabawy. Pozwala dzieciom rozwijać umiejętności uczenia się i nawiązywać więzi z innymi dziećmi. Place zabaw dają również dzieciom szansę na większą aktywność fizyczną w tym ważnym okresie ich życia. Dzięki temu nie tylko utrzymują dobrą kondycję fizyczną, ale także zmniejszają stres i niepokój oraz poprawiają samoocenę. A ponieważ jest to zabawa, dzieci lubią aktywność fizyczną.

Środki finansowe na plac zabaw

Wiele szkolnych zbiórek pieniędzy w niezamierzony sposób odwraca uwagę od pracy w klasie. Choć takie zbiórki mogą być świetną zabawą, nie są skuteczne dla wszystkich grup rodziców i darczyńców. Oprócz tradycyjnych form fundraisingu można rozważyć wykorzystanie osiągnięć akademickich jako zachęty do wpłacania datków. Na przykład, można zorganizować akcję czytania w szkolnej bibliotece, prosząc rodziców i członków społeczności o złożenie zobowiązań. Włączając naukę do zbierania funduszy, nie tylko zachęcasz i nagradzasz dzieci za naukę, ale także pokazujesz darczyńcom, że poważnie podchodzisz do pracy i zabawy. Sprzedawaj rzeczy, które cieszą się dużą popularnością. Nie bez powodu harcerki sprzedają ciasteczka – są pyszne i ludzie uwielbiają je kupować, zwłaszcza gdy wiedzą, że wspierają szczytny cel. Sprzedaż ciastek to wypróbowana i sprawdzona metoda zbierania funduszy dla szkół. Czasem jednak takie wydarzenia mogą stanowić obciążenie dla rodziców, którzy muszą zapewnić zapasy i obsługę imprezy. Jeśli wielu z was nie jest entuzjastami takiej formy zbierania funduszy, warto poszukać innych, mniej pracochłonnych sposobów sprzedaży smakołyków. Wiele firm, w których ludzie regularnie robią zakupy, ma programy, które przekazują niewielki procent od wyznaczonego zakupu na rzecz organizacji charytatywnej. Łatwe okazje do zbierania funduszy, takie jak te, nie przyniosą ton gotówki, ale każdy drobiazg się przyda. Ponieważ są one tak łatwe do zorganizowania, zdecydowanie warto włączyć je do swojej strategii fundraisingowej.

Pokaż innym swoje marzenie o placu zabaw

Zbieranie funduszy na plac zabaw różni się nieco od ogólnego zbierania funduszy w szkołach. Niektórzy ludzie mogą nie rozumieć znaczenia takiej inwestycji. Aby zdobyć wsparcie i datki, można rozważyć zorganizowanie specjalnej imprezy, na której opowie się o placu zabaw i pokaże, jak wiele znaczy on dla dzieci. Jeśli masz już wybraną lokalizację, możesz zorganizować na jej terenie piknik po lekcjach, aby pochwalić się tym miejscem i pomóc darczyńcom wyobrazić sobie efekt końcowy. Jeśli nie masz jeszcze miejsca na zewnątrz, zorganizuj zbiórkę pieniędzy na cele społeczne i poproś dzieci, by narysowały na ścianach swoje wymarzone place zabaw. Na takie imprezy można sprzedawać bilety lub po prostu prosić o datki. Podczas gdy komercyjne wyposażenie placu zabaw jest dużą inwestycją bez realnych korzyści pieniężnych, ma ono ogromny wpływ na społeczność w pozytywny i zdrowy sposób, zapewniając fizyczną i emocjonalną aktywność dla dzieci. Dzieci mają swobodę socjalizacji, uczenia się i bycia aktywnym poprzez nieustrukturyzowaną zabawę, która jest niezwykle ważną częścią dorastania. Dobry plac zabaw odgrywa dużą rolę w prawidłowym rozwoju. Wyposażenie placu zabaw wiąże się z wysokimi kosztami, ale jest warte tych pieniędzy – dla przykładu popularne są bardzo maty trampolinowe sportowe. Niezależnie od tego, czy musisz pokryć koszty przygotowania terenu, udogodnień, czy tylko instalacji sprzętu, istnieje wiele źródeł, które pomogą Ci w uzyskaniu funduszy. Spróbujcie łączyć i dopasowywać metody zbierania funduszy, aby zdobyć pieniądze potrzebne do ulepszenia terenu Waszej społeczności lub szkoły.

Przeprowadzki - jaki VAT?

25 czerwca 2021