Przyjeżdżając do danego miasta w interesach lub jako turyści, wiele osób boryka się z problemem swobody poruszania się po mieście. Krótkoterminowy lub długoterminowy wynajem busa to najlepsza alternatywa dla transportu publicznego lub taksówek. Jednocześnie rodzina lub grupa pracowników na delegacji służbowej zyskuje pełną swobodę poruszania się. Można samodzielnie zaplanować trasę i nie być uzależnionym od rozkładu jazdy autobusów. Najczęściej ludzie wyobrażają sobie, że przy wynajmie busa za kilometr trzeba będzie zapłacić fortunę. Nic bardziej mylnego, trzeba po prostu zbadać rynek i wybrać wypożyczalnię samochodów, które oferuje zrównoważone ceny. I dotyczy to wynajmu busa z kierowcą i bez.

Wypożyczalnia samochodów pozwala rozwiązać wiele problemów transportowych

Ile kosztuje wynajem busa za kilometrWypożyczalnia busów stawiająca na swój stały rozwój dąży do rozbudowania floty nowoczesnych pojazdów. Zapoznając się z aktualną ofertą można znaleźć zarówno usługi o profilu ekonomicznym i ekskluzywnym, wszystko zależy od potrzeb danej grupy osób. Nie można przegapić szansy na wypożyczenie busa w klasie, która jest najbardziej optymalna, po niskich kosztach, bez kierowcy lub z wykwalifikowanym szoferem. Pojazdy udostępniane są na dowolny okres na życzenie klienta: od kilku godzin lub 1 dnia do kilku tygodni a nawet roku. Wynajęty nowoczesny bus z klimatyzacją i doskonałym wyposażeniem z pewnością wpłynie pozytywnie na wizerunek danej firmy. Delegacja z innego kraju będzie zachwycona wysoką jakością obsługi i przejazdem w komfortowych warunkach. Zarówno przedsiębiorcy i osoby prywatne zainteresowani są ile kosztuje wynajem busa za kilometr?

Jeżeli ktoś sprawdzał oferty kilku wypożyczalni samochodów to na pewno zauważył, że każda z nich oferuje inne ceny. Dlatego trudno o jednoznaczną odpowiedź. Ponadto na koszt wynajmu busa za kilometr wpływa opcja wyboru to znaczy czy jest to wynajem: krótko, średnio czy długoterminowy. Im dłużej trwa usługa tym cena za kilometr może być niższa. Wpływ na ostateczny koszt ma ilość przejechanych kilometrów i model busa, ponieważ może należeć on do klasy ekonomicznej lub luksusowej. Oczywiście takie elementy usługi jak wynajem z kierowcą są dodatkowo płatne.

Stawki wynajmu busa za kilometr w różnych województwach

Skupiając się na kwestii kosztów wynajmu busa za kilometr można przytoczyć stawki z różnych województw i tak:

Wynajem busa 9-osobowego

  • Dolnośląskie stawka za kilometr wynosi od 2 do 2,47 zł
  • Kujawsko-pomorskie stawka za kilometr wynosi od 1,80 do 2,36 zł      
  • Małopolskie stawka za kilometr wynosi od 1,90 do 2,47 zł
  • Mazowieckie stawka za kilometr wynosi od 1,80 do 2,58 zł
  • Podlaskie stawka za kilometr wynosi od 1,91 do 2,36 zł
  • Pomorskie stawka za kilometr wynosi od 2,02 – 2,58 zł.

Stawki za wynajem busa za kilometr wzrastają w przypadku pojazdów z większą ilością miejsc np. busy 19-osobowe czy też busy 27-osobowe. Obecnie wypożyczalnie busów działają elastycznie i starają się dopasować do potrzeb klientów. Dlatego przy opcji wynajmu busa z kierowcą pomagają z transportem w celu organizacji wycieczek, konferencji, wesel, jubileuszy i innych imprez. Czasami koszt wynagrodzenia kierowcy wliczony jest w cenę za kilometr a czasami stanowi dodatkowy składnik.

Jakie zadania realizuje wypożyczalnia samochodów przy wynajmie busów?

Jedną z głównych zalet wypożyczalni busów jest dostępność dla klienta. Jednak, aby wynająć pojazd dokładnie według swoich upodobań warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Często się zdarza, że zamówienie na wynajem busa jest składane dzień przed ślubem. W takiej sytuacji pracownicy wypożyczalni robią wszystko, aby bus 9 czy też 20 osobowy został dostarczony we wskazane miejsce dokładnie o podanej godzinie.

We flocie znajdują się busy różnych klas. Dlatego wypożyczalnia może zaoferować modele wyposażone we wszystkie urządzenia multimedialne i funkcjonalne, od klimatyzatorów po plazmę i odtwarzacz muzyczny. Dzięki temu podróż będzie nie tylko komfortowa, ale także jak najbardziej przyjemna. Oznacza to, że i goście będą cieszyć się każdą minutą uroczystości weselnej.

Jak zmniejszyć koszty wynajmu busa za kilometr?

Jeżeli kierowca wie, że w ciągu dnia przejedzie nie więcej niż 200 km i chciałby, aby koszt wynajmu bez kierowcy był jak najbardziej przystępny, to może skorzystać z opcji zakładającej limity – dzienne ograniczenie przebiegu. Jeśli nie przekroczy 200 km, za każdy dzień użytkowania auta zapłaci stałą i dość przystępną kwotę. Im mniejszy ma być koszt, tym mniej prestiżowy model można wybierać i tym dłuższy będzie łączny okres najmu. Jeśli przekroczy ustalony limit, nic złego się nie stanie. Wystarczy, że zapłaci za przejechane kilometry powyżej 200 km dziennie, a zobowiązania wynikające z umowy najmu zostaną wypełnione.

Dla osób pokonujących dużą ilość kilometrów przygotowane są stawki bez limitu kilometrów. Prowadząc aktywny tryb życia, ceniąc sobie mobilność i używając pojazdu, jako podstawowego środka transportu, to rozwiązanie będzie korzystniejsze. Nie trzeba na siłę wciskać się w żadne ramy, wystarczy wynająć busa bez limitu kilometrów. Dla takich osób przygotowana jest linia stawek, dzięki którym mogą jeździć tyle, ile potrzebują, bez pilnowania licznika. Wystarczy wybrać model busa, który najbardziej odpowiada, zawrzeć umowę, wpłać kaucję, jeżeli jest taki wymóg i ruszać w drogę bez ograniczeń.

Noclegi - jaki VAT?

21 lipca 2021