Gdzie wynająć namiot na różnego typu imprezy? Organizacja imprezy, szczególnie w porze letniej, może odbyć się bez pośrednictwa restauracji. Równie dobrze możemy zdecydować się na wynajem hal namiotowych i to w nich urządzić przyjęcie. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się osoby posiadające duże powierzchnie w ogrodzie. Możliwy jest także wynajem namiotów bankietowych przez osoby prowadzące firmę zajmującą się organizacją przyjęć.  

Wszystko w jednym?

Gdzie wynająć namiot na różnego typu imprezy?
Gdzie wynająć namiot na różnego typu imprezy?

Wynajem namiotów eventowych to przedmiot działalności wielu firm funkcjonujących obecnie na rynku. Niektóre z nich świadczą usługi kompleksowe. Oznacza to, że klient płaci firmie za wynajem namiotu piknikowego, ale nie samej konstrukcji, a wszystkich jej części. W cenie jest więc wynajem krzeseł, wynajem stołów, a nawet wynajem parkietów tanecznych. Oczywiście taka usługa sporo kosztuje, ostatecznie oddajemy niemalże całą organizację przyjęcia w ręce specjalistycznej firmy. Nam pozostaje jedynie zamówić jedzenie, ozdoby oraz zorganizować innego rodzaju atrakcje dla gości. Na rynku działa wiele firm, które oferują usługi kompleksowe. W cenę może zostać wliczony również transport, rozstawienie namiotu, krzeseł i innych elementów. My przychodzimy właściwie na gotowe. Niestety, tego typu usługa to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak parkiety taneczne na świeżym powietrzu i impreza w namiocie eventowym to z pewnością nie lada atrakcja dla gości. Jeżeli zdecydujemy się na współpracę z firmami organizującymi przyjęcia, załatwią nam one nie tylko namiot i inne elementy jego wyposażenia, ale również zorganizują całą imprezę. Nie będziemy musieli przejmować się cateringiem, wystrojem namiotu czy innego rodzaju aspektami organizacji imprezy. Pamiętajmy jednak, że taka usługa sporo kosztuje. Jeżeli doliczymy do tego jeszcze zaplanowanie przyjęcia, to okaże się, że nasza faktura będzie wynosić nawet kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych.

Wynajem we własnym zakresie

Możemy oczywiście zdecydować się na wynajem namiotu bankietowego osobno i każdych innych elementów osobno. Oznacza to, że musimy nawiązać współpracę z wypożyczalnią krzeseł, wypożyczalnią stołów, a czasem nawet wypożyczalnią barów. W tym przypadku możemy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się właśnie wynajmem namiotów eventowych, jednak wszelkie dodatki rozliczane są osobno. Możemy również zainteresować się firmami, które wypożyczają stoły, krzesła, a nawet zastawę stołową, lecz nie oferują wynajmu namiotów na komunie czy wesele. Wtedy też możemy poszukać oferty, które najbardziej odpowiadają nam cenowo. Weźmy jednak pod uwagę kwestię transportu, która powinna być dla nas kluczowa. Otóż niektóre firmy oferują transport wynajmowanych rzeczy, jednak musimy za niego dodatkowo zapłacić. Jeśli nawiążemy współpracę z firmą z daleka, koszt transportu może być naprawdę spory. W związku z tym lepiej jest albo wypożyczyć wszystko w jednej firmie albo poszukać lokalnych przedsiębiorców do współpracy. Co ważne, możemy również wynajmować namioty i sprzęt od osób prywatnych. Niektóre osoby prowadzące firmę decydują się na ich zakup, ponieważ jest to dla nich bardziej opłacalne, niż ciągły wynajem. Ma to zastosowanie szczególnie w przypadku namiotów ekspozycyjnych. Niemniej jednak nigdy nie jesteśmy pewni, jakiej jakości są namioty oraz jaki jest ich stan techniczny. Co prawda wynajem od osoby prywatnej może okazać się tańszy, jednak w dalszym ciągu pozostaje jeszcze kwestia kosztów transportu.

Gdzie szukać ofert?

Ofert namiotów eventowych na wynajem szukajmy przede wszystkim w internecie. Tam też reklamuje się dziś większość firm. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “wynajem hal namiotowych” oraz dodać nazwę miejscowości. W internecie możemy nie tylko sprawdzić oferowane ceny, ale również poczytać opinie o konkretnych firmach. Dzięki temu możemy świadomie wybrać interesującą nas ofertę. Niektórzy poszukują również ofert wynajmu namiotów na stronie firm organizujących przyjęcia. Rzeczywiście, jest to dobre rozwiązanie. Oferują one bowiem nie tylko same namioty, ale również dodatkowe sprzęty oraz ich montaż. W przypadku osób, które nie mają czasu, aby zrobić to we własnym zakresie, jest to doskonała pomoc. Co prawda ceny mogą być w tym przypadku nieco wyższe, lecz czasem warto zapłacić więcej. Część osób szuka firmy wynajmującej namioty na zasadzie poczty pantoflowej. Dziś nie ma w tym nic trudnego – wystarczy przejrzeć zdjęcia z imprez znajomych na portalach społecznościowych. Jest to o tyle korzystne, że od razu poznajemy opinię o danej firmie. Co więcej, możemy zobaczyć, jak postawiony namiot wygląda na żywo. Zdjęcia, które firmy eventowe lub wynajmujące namioty dodają na swoich stronach, często są bowiem retuszowane.

Organizacja imprezy w plenerze wymaga odpowiedniego zaplanowania. O wiele wcześniej dobrze jest zarezerwować namiot eventowy, gdyż szczególnie w szczycie sezonu cieszą się one ogromną popularnością. Sama organizacja imprezy w takim namiocie jest świetnym pomysłem, jednak wymaga dużego zaangażowania ze strony organizatorów.

Ile trwa ozonowanie

8 marca 2021