Esperal jest bardzo silnym lekiem, który pomaga w leczeniu alkoholizmu – dlatego też widzimy nazwę wszywki alkoholowej. Taki zabieg oferuje również Poznań. Gdzie w tym mieście można wykorzystać wszywkę?

Czym jest esperal?

Esperal, złożony głównie z disulfiramu, wpływa głównie na metabolizm alkoholu w naszym organizmie. Składa się głównie z chemikaliów organicznych. Lek umieszcza się pod skórą, aby z czasem uwalniać małe dawki. Po każdym drinku nasz organizm reaguje w bardzo nieprzyjemny sposób. Ma to na celu powstrzymanie nas od picia, a czasami ten środek może naprawdę zadziałać. Zwłaszcza jeśli inne zabiegi zawiodły, postanowiliśmy wszyć esperal. Poznań jest jednym z miast, w których można skorzystać z tego typu zabiegów.

Jakie są zalety Esperal, ośrodka leczenia uzależnień od alkoholu?

Esperal jest częścią tak zwanej terapii awersyjnej. Alkoholicy piją ją często, ponieważ lubią stan, w jaki wprowadza ich alkohol. Często wiąże się to z lepszym samopoczuciem po wypiciu alkoholu. Po użyciu wkładki czynnik ten znika. Za każdym razem, gdy czujemy się źle, naszą naturalną reakcją jest unikanie tego. Warto zaznaczyć, że zabieg ten można wykonać tylko za zgodą pacjenta, a dla uzyskania lepszych i trwalszych efektów warto połączyć go z psychoterapią. Jest jeszcze jeden powód, dla którego często wybieramy Esperal w poznańskich cenach. Poznań jako jedno z miast oferujących takie zabiegi może nam zaproponować wkładkę w cenie 600 zł.

Gdzie wszywa się Esperal?

Aby skorzystać z tego zabiegu, konieczna jest wizyta u chirurga. Do wszycia Esperalu w Zielonej Górze lub Poznaniu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ uprawnieni są wyłącznie lekarze zajmujący się tą dziedziną medycyny. Wszystkie te miejsca i kilka innych to biura, w których dostępna jest wszywkaa Esperal. Dlatego Poznań jest miastem, w którym bez problemu możemy korzystać z takich usług.

Gdzie znajduje się Esperal

Esperal
Esperal

Mamy określone miejsca na ciele, w które można włożyć takie wkładki. Poznań to miasto, które szanuje wszystkie standardy Esperal, więc i ten. Miejscem, w którym chirurg lub chirurg umieści wkładkę, są zwykle pośladki. Jeśli jednak istnieją przeciwwskazania lub jeśli sobie tego życzymy, lek można umieścić również gdzieś na plecach lub nawet w okolicy łopatek. Procedura nie jest skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu. Należy to zrobić w ciągu pół godziny. Jak wyglądał cały proces? Często osoba, która to robi, po prostu przecina wcześniej przygotowaną skórę i umieszcza pod nią tabletkę. Następnie ranę zaszywa się. Przez pewien czas po zabiegu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja. Ważne jest, aby nie zaobserwować żadnych niekorzystnych zmian wokół rany. Niestety mogą się zdarzyć, ponieważ tabletka jest ciałem obcym, które nasz organizm postrzega jako intruza. W takim przypadku może wystąpić obrzęk i należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jakie są skutki łączenia Esperalu z alkoholem?

Wiele osób zastanawia się, jakie dokładnie są te nieprzyjemne skutki picia alkoholu? Oczywiście, gdybyśmy wszczepili Esperal pod skórę, po wypiciu piwa czy wina czulibyśmy się mdli. Ale jakie są konkretne objawy? Chociaż mogą się różnić w zależności od skłonności naszego ciała, w rzeczywistości nie są przyjemne. Najczęstszymi objawami są silne zawroty głowy i ból głowy. Może wystąpić również wzmożona, bardzo uciążliwa potliwość. Najprawdopodobniej nie jesteśmy też odporni na dokuczliwe nudności, którym często towarzyszą wymioty. Mogą również wystąpić kołatanie serca oraz przytłaczający niepokój i strach przed śmiercią, które zwykle odczuwamy, gdy mamy zawał serca. Typowe objawy to również gwałtowne skoki ciśnienia, a także silne zaczerwienienie twarzy i nieprzyjemny metaliczny posmak w ustach. Wszystkie te objawy są nieprzyjemne, więc skutecznie zniechęcają nas do spożywania napojów alkoholowych. Czas wystąpienia tych objawów po wypiciu alkoholu może być różny. Czasami tak długo, jak cztery godziny, czasami tak długo, jak dziesięć godzin. Pojawiają się po każdym spożyciu jakiegokolwiek napoju.

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantu Esperal?

Niestety wkładanie tabletek Esperal https://www.original.com.pl/esperal-w-poznaniu/ pod skórę nie gwarantuje, że nie będziemy narażeni na działanie alkoholu, a jak wspomniano powyżej, picie go podczas stosowania tego środka jest bardzo niezdrowe. Nie jest to zatem zabieg dla każdego. Wszystkie wyżej wymienione skutki i powikłania mogą się zdarzyć, jeśli sięgniemy po alkohol wiedząc, że przyszyliśmy pigułkę. W związku z tym rozwiązanie to nie jest zalecane dla osób z ciężkimi stanami psychicznymi lub chorobami przewlekłymi, które mogą ulec zaostrzeniu po zmieszaniu Esperalu z alkoholem.

Bariery mikrofalowe

14 grudnia 2022