Depilacja bikini nie jest już tak kontrowersyjna jak kiedyś. Rozwiązanie to ma jednak zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nie sposób nie zauważyć, że golenie miejsc intymnych może przysporzyć wielu różnych trudności. Po pierwsze, golenie jest słabe. Skóra jest przyjemnie gładka tylko w pierwszych dniach. U niektórych kobiet włosy zaczynają być widoczne następnego dnia po goleniu. Jeśli więc chcesz dłużej cieszyć się gładką skórą wokół bikini, depilacja laserowa to dobry wybór. Takie rozwiązanie ma szansę przyciągnąć przytłaczającą większość przedstawicielek płci żeńskiej.

Kto depiluje bikini?

Jak już wspomniano we wstępie, usuwanie włosów w okolicach bikini może być bardzo trudne. Nie sposób więc nie zauważyć, wystarczy znaleźć bezpieczną i skuteczną metodę. Bez wątpienia depilacja laserowa. Zasadniczo depilacja laserowa w okolicy bikini jest odpowiednia dla wszystkich przedstawicieli płci pięknej, którzy tego chcą. Nie sposób jednak nie zauważyć, że depilacja laserowa ma pewne przeciwwskazania. Osoba wykonująca u nas zabieg poinformuje nas o przeciwwskazaniach.

Wśród przeciwwskazań do depilacji okolic bikini są aktywne infekcje i stany zapalne skóry. Ponadto kobiety z chorobą nowotworową nie mogą poddać się depilacji laserowej. Nie należy go również wykonywać na przedstawicielkach płci żeńskiej, które cierpią na napady padaczkowe. Na szczęście niektóre przeciwwskazania są tymczasowe. Po ich ustąpieniu będzie można wykonywać zabiegi depilacji okolic bikini.

Jak wybrać dobry salon?

Jeśli interesuje nas depilacja laserowa okolic bikini, musimy bardzo dokładnie wybrać salon. Najwięcej salonów kosmetycznych będziemy mieć w tętniących życiem dużych miastach. Nie sposób nie zauważyć, że pomocne może być zapoznanie się z ofertami poszczególnych salonów kosmetycznych. Rozważmy naprawdę różne kryteria przy wyborze salonu.

Bardzo ważne jest zapoznanie się z opiniami klientów poszczególnych salonów. Im więcej pozytywnych recenzji danego miejsca, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni. Nie sposób też nie zauważyć, że pomóc może salon unikający negatywnych opinii klientów. Warto również upewnić się, że osoba, która będzie wykonywała zabieg depilacji laserowej posiada odpowiednie kwalifikacje. Dobrym rozwiązaniem jest zatem zapoznanie się z życiorysami poszczególnych pracowników salonu, które zazwyczaj dostępne są na stronie internetowej salonu.

Ile kosztuje depilacja laserowa bikini?

Depilacja bikini
Depilacja bikini

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje depilacja laserowa okolic bikini. Choć ceny mogą się różnić w zależności od miasta czy salonu, w którym wykonujemy zabieg, należy się liczyć z dość wysoką opłatą. Dlaczego? Depilacja laserowa jest skuteczna, a sprzęt używany do jej wykonania jest drogi. Nie każdy ma umiejętności korzystania z niego. Nic dziwnego, że depilacja laserowa okolic bikini wiąże się ze sporymi kosztami.

Ceny za kompletną depilację okolic bikini wahają się od 150 zł do 300 zł. Warto pamiętać, że depilację tę należy powtórzyć kilka razy. W przeciwnym razie mówimy o stosunkowo długotrwałych i przede wszystkim satysfakcjonujących efektach. Byłoby wspaniale porównać cenniki w różnych salonach. Zazwyczaj możemy je znaleźć na stronach internetowych poszczególnych salonów kosmetycznych. Porównanie cenników pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę.

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na depilację bikini?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej bikini, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Osoba wykonująca zabieg doradzi nam jak postępować przed i po zabiegu depilacji laserowej. Właściwe zachowanie uchroni nas przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. Należy również pamiętać, że usunięcie włosów z okolic bikini nie oznacza rezygnacji z innych zabiegów upiększających. Skóra okolic intymnych nadal wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Najważniejszą rzeczą jest więc staranny dobór kremu lub olejku łagodzącego. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem może być zakup produktów z naturalnymi składnikami. Jest bezpieczny i bardzo skuteczny dla skóry. Nie da się ukryć, że skórę należy nawilżać przynajmniej co drugi dzień. Jednak najlepiej nawilżać ją codziennie, ponieważ jest bardzo wrażliwa. Pamiętaj, że składniki aktywne najlepiej działają na dokładnie oczyszczoną skórę. Warto również pamiętać o noszeniu przewiewnej bielizny. Mamy wtedy duże prawdopodobieństwo uniknięcia infekcji w miejscach intymnych.

Pomysły na wakacje

20 lutego 2023